Tomasz Jarosław MARGIELSKI

Prezydent Miasta Otwocka

Tomasz Jarosław MARGIELSKI

Polski samorządowiec i inżynier, w latach 2014–2018 przewodniczący Rady Miasta Otwocka, od 2018 prezydent Otwocka.

Pochodzi z rodziny od czterech pokoleń związanej z Otwockiem. Jego pradziadek Józef w okresie międzywojennym był komendantem Policji. Jego dziadek Henryk Margielski w czasie II wojny światowej działał wraz z braćmi w Armii Krajowej, później pracował jako inżynier melioracji. Jego rodzice uzyskali wykształcenie pedagogiczne.

Jarosław Margielski ukończył studia magisterskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania nieruchomościami. Uzyskał uprawnienia zarządcy nieruchomości. Podjął także studia doktoranckie na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW. Zawodowo zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

W kadencji 2014–2018 sprawował mandat radnego Otwocka, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 został również kierownikiem biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Otwocku. W wyborach samorządowych w Polsce w 2018 ubiegał się o urząd prezydenta Otwocka. Przeszedł do drugiej tury, którą wygrał, uzyskując 55,2% głosów i pokonując bezpartyjnego Ireneusza Paśniczka.