Miłosz LODOWSKI

Dyrektor Kreatywny MxM Production House 

Miłosz LODOWSKI

Miłosz Andrzej Lodowski aka Lodu, Ice lub I See – absolwent krakowskiego Nowodworka i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, studiował też Architekturę na londyńskim Westminster University. Współwłaściciel MxM Production House – firmy używającej kreacji jako nośnika zmiany świadomości społecznej i estetycznej, specjalizuje się w marketingu tożsamościowym. 
Strateg kreatywny, grafik, ilustrator i projektant, dyrektor kreatywny, scenarzysta, performer i producent kreatywny. Stypendysta i stały ekspert Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii sztuki wizualne. Od 25 lat pracuje w branży kreatywnej, laureat wielu nagród branżowych. Początkowo jako grafik freelancer, 
z czasem pracował jako dyrektor artystyczny, kreatywny lub strateg specjalizujący się w nowych technologiach i multimediach. Pracował dla wielu światowych i krajowych marek w kraju i za granicą. W latach 2003-2004 pracował jako zewnętrzny art director w zespole budującym od podstaw Muzeum Powstania Warszawskiego, odpowiedzialny był za jego rozwiązania internetowe i strategię budowy rozwiązań opartych o to medium. 
Przez wiele lat mieszkał w Londynie, gdzie pracował w czołowych firmach reklamowych świata jako grafik, dyrektor artystyczny i head of design. Aktywny kontestator i komentator życia społeczno-kulturalnego 
w Polsce. W 2012 roku jego prace były pokazywane m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 
w ramach wystawy “Nowa Sztuka Narodowa”. Dyrektor Kreatywny Festiwalu Energia Wolności. 
Współtwórca wielu kampanii społecznych, w tym zwiększających świadomość niebezpieczeństw czyhających na dzieci w Internecie. Prolifer i Cyber-Sarmata. Z rozmachem zaprojektował i przeprowadził jedną z najdynamiczniejszych kampanii w świecie polskiej polityki – kampanię Pawła Kukiza na Prezydenta RP. Jej fenomen stał się przedmiotem wielu analiz i prac naukowych. 
Dyrektor kreatywny projektu Polskiego Respiratora VentilAid, jednego z najbardziej interesujących projektów europejskich, które wykrystalizowały się w okresie pandemii Covid-19. Współscenarzysta nagradzanego międzynarodowo filmu RarePublic (“Niepospolita”). Pasjonat gier fabularnych, fantastyki, komiksu i animacji. Słucha metalu, progresji i rocka. Wielbiciel muzyki poważnej, dzięki żonie – skrzypaczce – odkrył na nowo piękno muzyczne baroku.